Hide Main content block

تحلیلهای حقوقی و قضایی

اینترنت بخشی تفکیک‌ناپذیر از زندگی مدرن همه شهروندان جامعه جهانی است که با سرعت همه عرصه‌های
ایران بزرگ‌ترین کشور قربانی تروریسم سنتی و تروریسم سایبری با حدود ۱۸‌هزار قربانی تروریسم در جهان
هیأت وزیران در بیستم خردادماه امسال مصوبه‌ای را با پیشنهاد وزارت کشور تصویب کرد؛ مبنی بر اینکه
  دولت در منشور حقوق شهروندی یکی از عمده سیاست‌های خود را استقرار امنیت و رقابت اقتصادی و
1- نظام مردم سالاری دینی، نظامی است که می‌پذیرد مردم در قبال کژکارکردها و خطاهای کارگزارانش بتوانند

اطلاعیه ها

چگونگی حمایت از کالای ایران
شعار امسال تحت عنوان «حمایت از کالای ایرانی»، شعاری است که رعایت آن برای مسوولان در تصمیمات و اقداماتشان لازم‌الاتباع و برای مردم در انتخاب‌هایشان یک مسوولیت اجتماعی است. با این وجود این تکلیف، زمانی می‌تواند با یک ضمانت اجرای قاطع، از هرگونه اقدام خلاف به‌ویژه توسط دولت و کنشگران عمده بازار جلوگیری کند که از  الزام قانونی مؤثر و البته انگیزاننده بهره ببرد. مجموعه‌ای از قوانین وجود دارند که نظام بازار ملی را تحت تأثیر قرار می‌دهند و لازم است همه تک به تک و همچنین یکپارچه در راستای هدف مورد نظر برنامه ریزی شوند. مجموعه این قوانین عبارتند از قانون امور گمرکی، قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و قانون حمایت از مصرف کننده، قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار،  قانون حداکثر استفاده از توان داخلی، قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و برخی قوانین دیگر که احکامی مرتبط در آنها وجود دارد همانند قوانین تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (1380، 1384 و 1393)، مجموعه قوانین مالیاتی (مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده)، قانون تأمین اجتماعی، قانون عملیات بانکی بدون ربا و قانون تسهیل اعطای تسهیلات بانکی و کاهش هزینه‌های طرح و تسریع در اجرای طرح‌های تولیدی و افزایش منابع مالی و کارایی بانک‌ها و همچنین  قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی. این قوانین باید برای دستیابی به هدف حمایت مؤثر و نه اسمی تولید داخلی، به‌روز و اصلاح شوند.  
لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور تقدیم مجلس شد
بودجه سال 1397 کل کشور از حیث منابع بالغ بر یازده میلیون و نهصد و چهل و نه هزار و سیصد و پنجاه و چهار میلیارد و ششصد و هفتاد و چهار میلیون (11.949.353.674.000.000) ریال و از حیث مصارف بالغ یازده میلیون و نهصد و چهل و نه هزار و سیصد و پنجاه و چهار میلیارد و ششصد و هفتاد و چهار میلیون (11.949.354.674.000.000)  است.
موضوع
لایحه بودجه 97

نکات حقوقی

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…